Jdi na obsah Jdi na menu

Kruhy v obilí

10. 9. 2006

Pod pojem mimozemské civilizace si každý představí zcela něco jiného. Také naše pocity po vyslovení těchto dvou slovíček jsou u každého zcela jiné. Někdo cítí strach, jiný zvědavost...někdo věří a jiní ne. Ale jaká je skutečnost? Známe vše co znát máme? Rozumíme dnešní vědě a technice, která se zabývá těmito nevysvětlitelnými jevy. Kdy výjde pravda najevo???   Třeba již vyšla, ale málo z nás ji vnímá a chápe...Víme jedno, že vše ma spojitost a vše do sebe příliš dobře zapadá...Počátek jsme již našli, vše se odvíjí ve VESMÍRU.

Kruhy v obilí :

Ročně se v České republice vyskytne kolem 15 kruhů v obilí.

Historie vzniku kruhů v obilí se udává od prvního polehlého kruhu v trávě, který vznikl v Austrálii u řeky Tulla, na severu státu Queensland v lednu 1966 (tedy v Austrálii v plném létě). I když k dalším, již starším zprávám, chybí důkazy, k tomuto případu existuje fotografie. Je otázkou, zda tento kruh je stejného druhu, jako pozdější, které začaly vznikat od poloviny sedmdesátých let 20. století v jižní Anglii. 

Počty vzniklých obrazců se postupně zvyšovaly – zatímco v 70. letech šlo o jednotlivé nálezy, v roce 1987 to bylo již 47 obrazců, o rok později 98 piktogramů, a v roce 1989 to bylo již přes 400 piktogramů. Tento moment byl stěžejním pro vznik “cereologie” – nauky o kruzích v obilí.

Žádná z hypotéz není oficiálně potvrzena. A to i přesto, že za rozřešení záhady byl přislíben velký honorář. Je také pravda, že problém otřásl důvěrou v soudobou vědu. Řada lidí si právem řekla: “je to možné, že vědci nejsou schopni objasnit tento fenomén?”

 

A tak je reakce části vědecké veřejnosti zaměřená na bagatelizaci a zesměšnění ve snaze vyhnout se problému. Není to nic nového, stává se to vždy, když věda není schopna řešit nastolené otázky.

Je ovšem známo, že anglická královna slíbila ocenit toho, kdo vyřeší tajemství kruhů na polích. Z toho vyplývá, že fenomén skutečně existuje. A královská odměna stále čeká.

 

Kruhy v obilí 2006 - nejnovější fotografie

Obrazek

datum zjištění: 15.8.2006  poloha: Etchilhampton, Devizes, Wiltshire

Obrazek

datum zjištění: 22.7.2006  poloha: Windmill, Hill, Wiltshir

Vrchní obrázek....datum zjištění: 20.7.2006  poloha: Straight, Soley, Hungerford,   Berkshire

Vrchní obrázek....datum zjištění: 15.7.2006   poloha: Aldbourne, Swindon, Wiltshire

Vrchní obrázek....datum zjištění: 8.7.2006    poloha: Uffington, Oxfordshire

Záhada obrazců v obilí :

Odedávna se objevují na polích, obvykle obilných, podivné obrazce. Nejpodivnější je pravidelnost těchto útvarů, jejichž základním tavrem je kruh a přímka. Nejstarší známé vyobrazení pochází zřejmě z Anglie roku 1678 pod názvem The Mowing Devil. V dnešní době nastala doba kruhů a složitost kruhů stále stoupá. Nejsou to již jen soustavy kruhů a přímek, ale složité struktury nazyvané piktrogramy. Objevují se nejen v obilí, ale i ve všech prostorech, na sněhu a ledu, na zemi i na asfaltových plochách.

Fotografií kruhů a piktogramů již známe stovky, ale dosud neznáme spolehlivě jejich smysl. Cerealogové, jak se nadšenci pro výzkum kruhů nazývají, zatím pořizují přesnou dokumentaci a vymýšlejí stále další teorie.

Obrazek

Znakem kruhů je obvykle:

-složení z přesných geometrických tvarů (kruh, spirála, trojúhelník, čtverec, pětiúhelník, šestiúhelník a víceúhelníky, prstence, vlnovky atd.)

-ostrá hranice mezi stojícím a polehlým obilím

-stébla bývají ohnuta v různých směrech v jednotlivých dilčích tvarech u složitého piktogramu

-klasy mohou být propleteny jako u vánočky

-obrazce vznikají většinou v noci, beze svědků

-vyskytují se v blízkosti starých kultovních míst

-lidé mají v obrazcích různé pocity, jiní v jeho okolí

-virgule proutkařů různě reaguje

-na stoncích obilí jsou pozorovány charakteristické znaky

-půda v obrazcích bývá vysušena

-obrazce se objevují často na stejných místech

Obrazek

K jedním k nejzahádnějším a nejprobadanějším obrazcům je piktogram u Grasdorfu u Hildescheimu (SRN). Jeho výjmečnost je dána zejména nálezem tři desek ve středu kruhu, které byly součástí složitého obrazce. Rovněž materiál kruhových desek - zlato, stříbro a bronz může mít svůj význam. Nejpozoruhodnější je ovšem fakt , že na nalezených deskách  se nacházel věrný obraz piktogramů jako reliéf. Názory na význam znaků, ze kterých se piktogram skládá, jsou ruzné. V tomto případě se totiž nejedná o klasický symetrický obrazec, složený z kruhových a přímkových prvků, ale ze symbolů podobných starým alchymistyckým znakům.

Na dotaz jedné kontaktérky, kdo je tvůrcem piktogramů v obilí, ji mimozemská inteligence přímo sdělila, že to jsou oni, kdo tvoří tyto obrazce, aby nám dokázali svoji existenci, ale lidstvo je tak zaslepené, že tento fakt nedokáže akceptovat a hledáme různé jiné vysvtělení.

ObrazekV mnoha případech se jedná o staré náboženské, astronomické, astrologické, etnografické, šamanské či alchymistické symboly, jejichž základem jsou kruhy a spirály, přímky a jejich spojení, zaznamenáné již na megalitických pamatkách. Ostatně piktogramy v obilí (agrosymboly) se obvykle vyskytují právě na starých lokalitách, místech posvatných obřadů starých civilizací, jako je Stonehenge, Avebury. Složité symboly se podobají posvátným mandalám, které představují brány do vyšších světů, symboly zasvěcení a spojení s vyššími světy, které známe z buddhistických chrámů. Je zbytečné zkoumat smysl piktogramů, neboť již pouhý pohled na tento symbol v nás probouzí informace, které jsou zaznamenány v podvědomí našimi stvořiteli a jedná se vlastně o posthypnotickou sugesci zakódovanou do našich genů. Piktogram je spouštějícím mechanismem našeho kosmického uvědomění

Kruhy v obilí mají ale jednu, pro badatele neocenitelnou vlastnost - nikam okamžitě nezmizím, dají se změřit, vyfotografovat a mohou se na nich zkoumat vzorky. Jejich existence je tedy nezvratná. Obilí je položeno tak, že tvoří ohraničený obrazec s jasně vymezenými okraji. Stébla obilí jsou ohnuta jedním směrem, nikoli zlomená nebo vyvracená. Uvnitř stébel dochází ke změnám, které nelze napodobit  mechanicky. Podle současných výzkumů lze takto poškodit obilí pouze zvýšeným působením elektromagnetického pole. Často zde nefungují expozimetry, z magnetofonových nahrávek pořízených uvnitř obrazců vycházejí neidentifikovatelné zvuky. Někdy se zde vyskytují i zvláštní světelné efekty.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdeněk - hvězda HD 42807

30. 5. 2007 21:40

Dovolte, abych trochou přispěl. Nikde jsem v žádné diskusi nenašel příspěvek o pokusu německých astronomů Joachima Kocha a Hanse Jurgen Kyborga, kteří prováděli výzkum piktogramů v Anglii. Napsali o tom knihu "Záhadná poselství hvězd" (byla vydána v edici Největší záhady světa v roce 1997). Tito pánové šestiletým studiem piktogramů přišli na systém sdělení v nich ukrytého. Nakonec byli schopni vytvořit svůj vlastní piktogram a k velkému překvapení dostali odpověď jiným piktogramem. Ten je znám pod názvem "Matka všech piktogramů" a objevil se 17.7.1991 poblíž hradu Barbury v Anglii. Autorům knihy se podařilo tento piktogram rozluštit. Uprostřed konstelace hvězd, známé jako "Zimní šestiúhelník", se nachází ve vzdálenosti 58 světelných let hvězda podobná slunci (HD 42 807) s planetami. Je to domovský systém tvůrců piktogramů? Tuhle hvězdu znali i staří Egypťané (viz nákres v Senenmutově hrobce). Uvedenou knihu doporučuji k přečtení. Je to bomba a je podivné, že nikde o hvězdě HD 42 807 není zmínka. Pouze na odkazu HD42807 je několik německých článků, ale to jsou tabulky astronomických měření. Jinak nikde nic. Nejsou nakonec ti dvá němci také podvodníci? Ale ta kniha je velmi věrohodná. A navíc je tu to křížové potvrzení z Egypta.Ono totiž nejde již jen o krásné kruhy, ale dnes již o piktogramy, které jsou něco jako dorozumívací znaky. Takže nepracuje někde nějaká cenzura, která se snaží každou snahu o kontakt potlačit? Tu knihu si však sežeňte, mají ji někde v bazarech.

Luděk Jindra - Re: hvězda HD 42807

8. 4. 2016 8:52

Tu knihu jsem právě přečetl, v knihovně ji mají. Je skvěle napsaná. Lu

jiří - nejsme sami

15. 12. 2015 18:23

i když pár lidí ví že na druhé oběžnici hvězdy 42807 je inteligence která k nám promlouvá agrosymboly je věc unikátní a nezvratná,ale po počáteční euforiy člověk zjistí, že mu to v každodením životě nijak neodlehčí, ale i přesto když uvidím orion, vždy se chvíli zahledím mírně do leva na horu od betelgeuse, kde jsou naši vesmírní druzi

mimozemštan - :DDD

15. 2. 2008 22:05

Ty kruhy vytvořily lidé, možná se vám to zdá nemožné, když vidíte ty složité symboly. Sám mám s výrobou kruhů nemalé zkušenosti. Příprava trvá měsíce. Jako člověk dovede vytvořit složité přístroje, jako počítače atd. Je stejné vytvořit kruhy. Nemůže to dělat ledajaký douda. Dělají to takřka umělci. Kamarádi malíři, čalouníci, truhláři ... stačí velká představivost a organizace. Nesmí být žádné chyby. Jako odpadky a vajgly. Nebot to trva od soumraku po svitani. Místa vybirame duchovne zajimave. Jako stara keltska opida.
Je to prosté.

tomas - Re: :DDD

12. 1. 2012 17:54

jen jedna poznámka. a jak asi ohýbáte ty stébla.

bhebek zavináč centrum.cz

Pepa - Červí díra

20. 1. 2008 19:42

Já si myslím,že za to všechno může červí díra.Klidně se smějte,myslete si že machřim jakej sem věděc,ale dostávají se sem přes červí díru.Jako červí díra je hmota času a prostoru "časoprostoru",kterým se dostávají sem.Protože kdyby existovala(já v červí díru,mimozemskou civilizaci,moc kouzlit věřím)Leda že by měly lodě jako ve filmu "Den nezávislosti",což pochybuji a proto si myslím,že se sem dostávají přes červí díru.Nevím myslete si co chcete ale já si myslím své.

marcel - Re: Červí díra

23. 6. 2011 21:57

Malé černé díry prolétávají Zemí a nic nepohlcují, tvrdí fyzici

Inkakakakakaka - Katalog kruhů v obilí

8. 3. 2010 1:13

Zajímá mne, zda existuje celosvětový katalog všech dosud známých grafických jevů na polích, kterým se říká "kruhy v obilí". Pro mne je na tom nejvíce podivuhodné, že (pokud vím) neexistují dva stejné obrazce vytvořené na různých místek a v různou dobu a dále to, že obrazce nejsou zkreslené. Ono totiž takový obrazec v takových velkých velikostech přesně vytvořit není snadná záležitost, a bylo by k tomu potřeba nad polem mít alespoň jeden pevný bod, ze kterého by se obrazec na pole promítl a pak fyzicky do porostu vytlačil, vymodeloval.
Tedy shrnuto: domnívám se, že bez použití počítače spojeného ještě s nějakým velkoplošným promítacím zařízením ukotveným pevně v prostoru nad polem, takové složité a originální umělecké a grafické a geometrické obrazce nelze vytvořit. Prosím o názor na tento můj komentář.

mimozemstan - pani

12. 8. 2008 16:27

ktovie aj ja mozno nieco take urobim. tintonk tin

peter - SKVELI

15. 6. 2008 16:07

hele rad bych si o tech alijenech pokecal (je mozny ze me unesli) takze mam icq 459453775 tak si me pridejte a ja vam o nich reknu moc zajimavi veci

Síma a Kajka - Super

5. 5. 2008 15:24

Jste fakt dobrý holky že to píšete a mohli byste ho zkusit nějak popsat?Já s Kajkou jsme ho viděli ale nevím jak to popsat.Tak ahoj a napůište!

Gabriela - mimozemštania

4. 5. 2008 15:12

Raz som videla UFO,teda aspon som si myslela že to bolo UFO.V Bratislave!!!!!!

Nikoleta a Ivana - Mimozemštania

4. 5. 2008 15:10

Ešte som ich nevidela ale som si istá že existuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Nika a Iva - Kruhy v obilí

4. 5. 2008 15:06

My sme videli U.F.O.
A velmi sme sa báli!!!!!!!!!!!!!!!!

Síma a Kajka - FAKT?

10. 4. 2008 19:02

A co jsem teda.A viděla jsi taky někdy nějakej létající talíř.Jestli jo tak prosím napiš.Rády by jsme to věděli.

Verčouninka - Simona

9. 4. 2008 21:43

To, že je děda blázen ti věřím. A podle stylu tvého psaní i tuším co jsi ty a věci co se dědovi stávaj radši ani vedět nechci.

Monika - no to je mastny!

2. 4. 2008 20:29

ty vade to snad neni mozny.

Simona - Tak co?

30. 3. 2008 10:32

Ráda bych vím všem řekla že to co jsem psala s Kajkou byla fakt pravda a její děda je fakt do ufonů blázen a pořád se mu stávj ty věci takže kdybyste něco chtěli vědět napíšem vám pravdu.Čestný.

Síma a Kajka - Viděli jsme ufo

27. 3. 2008 14:58

Mi dvě,já i moje nejlepší kámoška jsme spatřili Letící placku.Asi to byl optický klam nebo Ufotalíř.
Pořád čteme o kruhách v obilí ale nikdy jsme je ve skutečnosti neviděli.Jestli chcete můžeme vám napsat nějakou historku co se stala lidem nebo našim příbuzným.Kámošky děda je do ufonů úplný blázen a má je i vyfocený a daný za rámečkem.Pokud věříte napište sem co byste chtěli vědět a mi vám to napíšem.Vaše otázky,naše odpovědi.

Síma - Já věřím

26. 3. 2008 13:44

Já na mimozemské bytosti věřím i moje kámoška Karolína
jednou bych ctěla nějakého potkat ale to se asi ne-stane.Jednou jsme já i Karolína viděli něco nejspíš
létající talíř.Vipadal asi takhle:svítilo to červené
a letělo to rychle neblikalo takže to letadlo nemohlo být.jestli se někomu něco podobného stalo napište.