Jdi na obsah Jdi na menu

1, Mozek

2, Štítná žláza

----------------------------------------------------------------------------

Naše tělo je zázračný biologický stroj. Každou hodinu, každou vteřinu pracují jeho buňky, aby organismus fungoval bez poruch. Měli bychom, ale také vědět, jak nejdůležitější orgány pracují a jak o ně musíme pečovat.

 1, MOZEK

Obrazek

Je to pevná základna člověka, která řídí všechny životě důležité funkce. Především nám, ale připravuje krásnější život tím, že nás nechá myslet, cítit a vzpomínat.

Ošetřování:

Tak jako svaly potřebuje i mozek neustály trénink, aby neochabl.

I výživou lze šedé buňky povzbudit. Krmte jej nejlépe celozrnnými produkty, dodávají pohonnou látku pomalu a konstantně. Je důležité také hodně pít. Mozek sestává z 80% z vody a potřebuje neustále přídavky, aby mohl pracovat. Denní dávka tekutin by měla být minimálně 2,5 litrů, rozdělená do celého dne.

Pozor!

Tak komplikovaný orgán je bohužel rovněž poruchový. Trvalý stres rozrušuje mozek a nadměrná konzumace alkoholu nechá odumírat buňky. Mozková příhoda hrozí, jestliže jsou artérie ucpané a to ty, které vedou do mozku. Kouření, nadváha, vysoký krevní tlak a špatná hladina tuku v krvi vedou k arterioskleróze. Nejlepší prevenci je racionální jídelniček.

 

2, ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

Obrazek

Většinou ji věnujeme málo pozornosti, a to přesto, že téměř každý třetí, i když o tom neví, trpí onemocněním štítné žlázy. Při tom je jedním z nejdůležitějších orgánů. Produkuje hormony, které řídí látkovou výměnu, a ovlivňuje psychiku.

Ošetřování:

Štítné žláze můžeme zcela jednoduše prokázat hodně dobrého jódem. Denně potřebuje asi 200 mikrogramů minerálu, aby mohla produkovat hormony. Je vhodné používat tudiž zásadně sůl s jódem a nejlépe dvakrát v týdnu zařadit do jídelničku mořské ryby nebo plody moře.

Pozor!

Problémy se štítnou žlázou se obvykle odhalí pozdě, poněvadž symptomy jsou nespecifické. Nápadná je pouze zvětšená štítná žláza, které může poukazovat na nadměrnou funkci. Nadměrná produkce hormonů nutí tělo pracovat na „větší obrátky“, způsobuje neklid, úbytek na váze a poruchy spánku. Právě opačně se chová při nedostatečné funkci. Tento stav poznáme podle stálého nedostatku energie, mrazení a přibývaní na váze.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MashaFloaf - XEvil download

12. 12. 2017 22:22

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Petra - Fibromyalgický syndrom

9. 12. 2011 19:14

Nedostatek energie, mrazení i přibývání na váze jsou mimo jiné příznaky Fibromyalgického syndromu. Dále poruchy termoregulace či hormonální nerovnováha je u FM normální. Vaši lékaři zřejmě nereagovali, protože zřejmě toto neurologické onemocnění neznají.
Vše podstatné na: fibromyalgik@webnode.cz

elina - mrazeni

26. 9. 2011 16:48

To neni mozne,ze by to doktor ignoroval,mozna ,ze jste se mu o tom zminila jen tak jak se rika(napul huby).Dle meho nazoru mate malo krve,asi jste drobna az hubena?Ale na kazdy pad s tim neco delejte,to neni normalni tento stav,byt vecne podchlazena.Zkuste zadat do googlu mrazeni v tele a podivat se co vsechno vam to vyplive.

jana - mrazení po těle

24. 10. 2010 19:44

mám časté mrazení,které neovlinuje nijak tepolota okolního prostředí.Mrazí mi i v horké vodě, v teplé místnosti,v chladu mi naopak jako by tuhne krev a svaly, necítím konce prstů a bolí to jako při mrazu.
Zmínila jsem se u lékaře na endokrynologii,ale žádná reakce na to nebyla.Ani můj obvodní lékař na to ničím nereaguje.Ta zima mi nevchází do těla z venčí,ale naopak z těla vychází ven.Ničím se nazahřeji, někdy mi i cvakají zuby zimou.Nevím,co to může být a je to hodně nepříjemné.