Jdi na obsah Jdi na menu

Vztah ke smrti

16. 8. 2007

Obrazek

Ohnivá znamení BERAN, LEV, STŘELEC , se při úmrtí blízkého obyčejně smutkem dlouho nezatěžují, nečekaná ztráta je však může pořádně vykolejit a bolest potom prožívají (především LEV a BERAN) velmi dramaticky. Intuitivní a vizionářský STŘELEC má však často pocit, že život je smysluplný a člověk je božského původu. Proto za vším tajemným vidí vyšší plán a nějak tuší, že i smrt je součástí toho všeho, a to mu pomůže se s ní vyrovnat. Ohnivá znamení většinou vzpomínají na ty, kteří jim odešli, i z veselejší stránky. A dělají dobře.

 

Znamení zemského živlu BÝK, PANNA, KOZOROH , si většinou nenajdou čas na „kosmologické“ spekulace. Převážně se zajímají o to, co se právě ve světě děje a jak na to reagovat, i jak využít svých schopností na vybudování produktivního a užitečného života. Proto je smrt blízkého zasáhla většinou nepřipravené a surově je vytrhla ze zaběhlého způsobu života. BÝK se většinou nechává utěšovat přáteli nebo rodinou, praktická Panna se zase vrhne do práce, aby díky ní zapomněla na bolest a smutek.Zodpovědný KOZOROH  se při ztrátě nejbližšího se snaží poradit si se smutkem sám, bez cizí pomoci, často však přitom upadá do depresí.

 

Racionální vzdušná znamení, BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁŘ, reagují pouze zřídka kdy spontánně a nekontrolovatelně. Jsou dostatečně objektivní, aby pochopili, že svět se neskládá pouze z nich a k nečekaným zásahům  sudu se postaví (především BLÍŽENCI a VODNÁŘI) s filozofickým nadhledem. Málo kdy mají omezený duchovní obzor, proto připouštějí, že smrtí všechno nekončí, že je to pouze jiná forma bytí. To jim pomůže vyrovnat se s prázdnem, které zůstalo po smrti blízké osoby. Emotivní VÁHY však nesou ztrátu životního partnera obyčejně velmi těžko a dlouho se s ní vyrovnávají.

 

Tajemná vodní znamení, RAK, ŠTÍR a RYBY, jsou přístupnější nevysvětlitelnému a někdy i magickému. Touží poznat skryté a nepoznané, proto je, především mysteriózní  ŠTÍRY, tak přitahují otázky života a smrti. Po objasňování těchto záhad jsou schopni jít do extrému, často balancují až na hranici sebezničení. Citlivá RYBA si se žalem neporadí sama. Pokud nenajde cestu k jiným spolubližním, se kterými by se o smutek podělila, často si pomáhá alkoholem případně drogami. Citlivý RAK málokdy zadrží slzu, i po letech nad hrobem blízkého nějakou uroní. Ovšem vnitřně je nějak přesvědčen, že neodešel opravdu, pouze přešel na druhou stranu a že se s ním, až přijde čas, znovu setká.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář