Jdi na obsah Jdi na menu

Jak andělé vypadají? Odkud se berou andělé? Vznik jmen andělů...

2. 9. 2006

Než Bůh stvořil zemi a lidi, povolal k sobě anděly. Stvořil je z čistého světla a čistého ducha, nepoužil k tomu žádnou hmotu. Dal jim možnost si vybrat, zda stanou na straně světla nebo tmy. Andělé, kteří pod vedením Lucifera, tedy Světlonoše, vypověděli Pánu poslušnost, jsou již druhou generací vzpurných andělů. Ne všichni jsou bezejmenní, jejich jména jsou v bibli. Jsou neodlučitelnými společníky lidí při jejich pozemském putování, pomáhají plnit úkoly, ke kterým jsme povolání. Mimo nesčetných andělů existují jména 72 andělů strážců, jakož i devíti archandělů. Každý anděl se zabývá pěti dny. Objevení anděla vždy naznačovalo nějakou událost.

Obrazek

Jak andělé vypadají? : Jde údajně o energetickou substanci, která může nabrat formu, jakou si přejeme. Mohou proto vypadat jako andělé s křídly, jako mniši či jinak. Fyzicky se mohou projevit pouze na hodinu, pak se musejí vrátit zpět do své energetické podstaty.

 

-Každý máme prý jednoho anděla strážného, ale můžeme mít ještě několik duchovních pomocníků, ochránců. Anděl strážný je stále s námi.

-Navázat komunikaci s anděly může i ten, kdo v jejich existenci nevěří. Úplně stačí, když vroucně poprosí některého anděla. Sám uvidí, že se mu splní i věci, v které nedoufal.

Odkud se berou andělé? Výrazy jako „andělská tvář“ nebo „andělská povaha“ vesměs patří ženám. Ale většina andělů je rodu mužského. Bible píše o andělích, kteří si vzali za ženy pozemšťanky a měli s nimi děti. Tento čin jim přinesl odsouzení. Existují i čtyři chóry andělů ženských, které vede Pistis Sophie, zosobňující boží moudrost. Jsou i andělé, kteří pečují o zamilované.

ObrazekVznik jmen andělů: Bůh chtěl, aby Izrael byl národem vyvoleným , proto mu svěřil mnohá tajemství. Pokud chceme poznat alespoň některé z nich, musíme se vrátit do dob, kdy Bůh pomocí Mojžíše vyvedl svůj lid z egyptského otroctví.

Slovo EL v hebrejském jazyku znamená Bůh, JAH je zkrácením prvních písmen jména JAHVE. Jména archandělů, například Michael, Gabriel, jsou zakončena jména Boha EL.

Anděl vždy koná ve jménu Božím a je možné mít v něj důvěru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ivana - andele nepomahaji!!!

25. 10. 2012 7:43

Hezky den, andele proste nepomahaji. Zadala jsem o pomoc andely o uzdraveni me babicky, ktera byla v kritickem stavu po operaci v nemocnici, bohuzel marne:( umrela po 32 hod. po opraci-

Renata - Re: andele nepomahaji!!!

20. 1. 2013 22:56

Paní Ivano, nic není tak jak se zdá být,.. každá cesta někde začíná a někde končí a pokud andělé nepomohli tak to bylo proto že nemohli a ne proto že nepomáhají. Někdy se konec životní cesty dá oddálit ale pokud bůh rozhodl takhle, tak to tak má být, chápete? Andělé nemohou jít proti boží vůli...

Zuzana - andele

14. 10. 2009 5:53

andel je zachrance lídí kteří mělí na male se zdtaví ja andela mílují zach raníl mí žívot a jamu za to dekuju í zarodíče ZUzana

niki - proc

13. 6. 2009 16:06

proc tu neni vic obrazku ja nemam co si prohlizet

Jajka.B - Odpověď

11. 5. 2007 21:10

Před tímto světem...již svět byl, jak víme. Lze to označit za druhou generaci nebo lze to pochopit jinak? Ráda bych věděla Tvůj názor:o)

Blanka (e-mail: maninilla@seznam.cz) - ???

11. 5. 2007 20:10

Druhá generace vzpurných andělů??? Byla jenom jedna, ta, o které tady v tom článku píšeš :) vzbouřil se jenom Lucifer, je to všechno v Bibli :)

Lady Draculea - !!!

21. 4. 2007 8:50

Čus, příjďte se podívat na stránky www.odsouzeni.estranky.cz , já a má kamarádka jsme je založily, abychom lidem upřesnily kauzy a případy jednotlivých odsouzených. Můžete se jich na cokoliv zeptat, jistě vám rádi odpoví...
Stránky zatím nefungují dlouho, máme "jen" 11 odsouzených, z nichž dle mého je nejzájímavější Oto Biederman, 5-ti násobný vrah, který píše o svých případech zcela sám. Mám tam i část jeho dopisu, který mi poslal...
Dále tam najdete lidi jako Ivan Jonák, Ladislav Winkelbauer, Miloslav Širůček, Ludvík Černý, Dušan Kazda, Josef Kott, Ladislav Pacovský, Albert Žirovnický, Martin Koryčánek a Miloslav Sláma...
Budeme rovněž rády, když nám třeba pomůžete se články a zajímavostmi, či budete mít nějaké připomínky. Těšíme se na vaši návštěvu!:-)

Kajinka - To je zajííííííímavé

5. 9. 2006 20:51

Jajinko je to poučné a zajímavé!Budu moc ráda,když přidáš další články...:o)